Liljeholmen

Prima_Undersidor_39

PRIMA Vuxenpsykiatri Liljeholmen

PRIMA Vuxenpsykiatri Liljeholmen är en mottagning som erbjuder psykiatrisk specialistvård för boende i stadsdelarna Hägersten-Liljeholmen, Älvsjö och Skärholmen. Personer över 18 år med psykiska problem är välkomna till oss för utredning, diagnostisering och behandling. Du kan själv ringa till oss för att boka en tid eller komma på remiss. Det finns också möjlighet till telefonrådgivning.

Här kan du läsa mer om dialektisk beteendeterapi och hitta information om DBT-teamet vid PRIMA Liljeholmen.

Drop in-mottagning hos sjuksköterska för patienter med ADHD
För dig som behandlas med centralstimulerande läkemedel eller Strattera.
Uppföljning utan tidsbokning:
Tisdagar 15.00-18.00
Onsdagar 08.00-10.00

Öppettider
Måndag–fredag klockan 08.00–17.00

Besöksadress
Katrinebergsvägen 6, plan 4
117 43 Stockholm
Hitta hit
LiljeholmenVuxenpsykiatri

Telefon 08-580 04 050
Mejl liljeholmen@prima.se

Telefontider för receptfrågor 10.00-11.30 och 13.30-15.00. Övrig tid (under ordinarie arbetstid 08.00-17.00) går det bra att lämna meddelande på telefonsvararen. Uppge namn, personnummer och namn på läkemedel som behöver förnyat recept. Meddelanden där efterfrågad information inte är tydlig kan inte åtgärdas. Det kan ta upp till tre arbetsdagar innan receptet når apoteken så avvakta innan du återkommer till oss i frågan.

Läs om PRIMA Liljeholmen i vår årsredovisning:
En kultur byggd på tillit.

blommorsmall

Vid akut behov av psykiatrisk hjälp och efter kontorstid (vardagar klockan 17.00-22.00, helger klockan 08.00-22.00) kontakta PRIMA Södra Akut på telefon 08-580 041 00.

Vi på PRIMA Liljeholmen

David_liten

David Eberhard, verksamhetschef
Leg. läkare, specialist i vuxenpsykiatri
david.eberhard@prima.se

Ann Reinebo Robertsson,
biträdande verksamhetschef
Leg. sjuksköterska
ann.robertsson@prima.se

Daod Ali
Leg. sjuksköterska
daod.ali@prima.se

Nils Alwall
Leg. psykolog
nils.alwall@prima.se

Silva Andersson, teamchef administration
Administratör
silva.andersson@prima.se

Hannah Arppe
Administratör
hannah.arppe@prima.se

Pernilla Asp
Specialistläkare
pernilla.asp@prima.se

Arsah Bhatti
Leg. sjuksköterska
arsah.bhatti@prima.se

Cili Blomgren
Leg. psykolog
cili.blomgren@prima.se

Birgitta Bringentoff
Medicinsk sekreterare
birgitta.bringentoff@prima.se

Biljana Bubnjevic
Leg. sjuksköterska
biljana.bubnjevic@prima.se

Olivia Bucci
Leg. psykolog
olivia.bucci@prima.se

Sanna Böhn
PTP-psykolog
sanna.bohn@prima.se

Cecilya Chindeh
Receptionist
cecilya.chindeh@prima.se

Charlotte Eberhard
Leg. sjuksköterska
charlotte.eberhard@prima.se

Erik Edholm
Underläkare
erik.edholm@prima.se

Beata Af Ekenstam
Leg. psykolog
beata.afekenstam@prima.se

Andrea Ekroth, teamchef akut
Överläkare
andrea.ekroth@prima.se

Anna Eriksson
Leg. psykolog
anna.m.eriksson@prima.se

Simon Erling
PTP-psykolog
simon.erling@prima.se

Jacqueline Falk
Administratör
jacqueline.falk@prima.se

Maria Flores Almé
Skötare
maria.flores-alme@prima.se

Levy Friedman
Leg. psykolog
levy.friedman@prima.se

Alfredo Garcia de Santamarina
Överläkare
alfredo.garcia-desantamarina@prima.se

Denait Girmay
Underläkare
denait.girmay@prima.se

Ulla Gradin
Leg. sjuksköterska
ulla.gradin@prima.se

Andreas Groth-Hjort
Kurator
andreas.groth-hjort@prima.se

Ewa Hjort
Leg. psykolog
ewa.hjort@prima.se

Cecilia Holmstedt
Medicinsk sekreterare
cecilia.holmstedt@prima.se

Lena Jarheim
Överläkare
lena.jarheim@prima.se

Anne Keist
Medicinsk sekreterare
anne.keist@prima.se

Anna Kharitonova
Leg. sjuksköterska
anna.kharitonova@prima.se

Ida Kihlgren
Kurator
ida.kihlgren@prima.se

Johan Kihlström
Leg. läkare
johan.kihlstrom@prima.se

Barbara Kivi, teamchef basteamet
Leg. sjuksköterska
barbara.kivi@prima.se

Ann-Kristin Ljung-Gladh
Leg. sjuksköterska
ann-kristin.ljung-gladh@prima.se

Mikaela Lodén
Receptionist
mikaela.loden@prima.se

Gojka Mandic
Leg. sjuksköterska
gojka.mandic@prima.se

Catharina Mattsson
Leg. sjuksköterska
catharina.mattsson@prima.se

Kristoffer Månsson
Leg. psykolog
kristoffer.mansson@prima.se

Ewa Norrby
Medicinsk sekreterare
ewa.norrby@prima.se

Kennet Nyholm
Leg. sjuksköterska
kennet.nyholm@prima.se

Eric Olsson
Överläkare
eric.olsson@prima.se

Therese Palumbo
Receptionist
therese.palumbo@prima.se

Ioannis Pantziaras
Överläkare
ioannis.pantziaras@prima.se

Joel Pilesjö
PTP-psykolog
joel.pilesjo@prima.se

Stephanie Poysti
Leg. psykolog
stephanie.poysti@prima.se

Catrina Rasteby
Leg. sjuksköterska
catrina.rasteby@prima.se

Mikael Salomonsson
Leg. psykolog
mikael.salomonsson@prima.se

Signe Serck
Leg. psykolog
signe.serck@prima.se

Houda Shahan
Administratör
houda.shahan@prima.se

Per Skog
Leg. psykolog
per.skog@prima.se

Ann Söderqvist
Överläkare
ann.soderqvist@prima.se

Ljiljanka Tomas
Överläkare
ljiljanka.tomas@prima.se

Dragan Vujicic
Leg. sjuksköterska
dragan.vujicic@prima.se

Susanne Westh
Leg. psykolog
susanne.westh@prima.se

Dan Wetterborg
Leg. psykolog
dan.wetterborg@prima.se