Neuropsykiatri

Prima_Undersidor_35

 

PRIMA Neuropsykiatri

Det neuropsykiatriska teamet inom PRIMA har en specialistkompetens inom neuropsykiatri och erbjuder utredning till personer över 18 år främst boende i Danderyd, Täby, Vallentuna, Åkersberga samt Lidingö. Vi har även möjlighet att erbjuda viss behandling, handledning och utbildning.

Till oss kan du vända dig med stöd av remiss från allmänpsykiatrin.

Besöksadress
Danderyds sjukhus
Hus 31
182 87 Danderyd
Hus 31

Telefon 0733-23 23 23

ruculaliten

Vid akut behov av psykiatrisk hjälp och efter kontorstid kontakta PRIMA Akutenhet NoA som kan nås dygnet runt årets alla dagar. NoA hittar du på Danderyds sjukhus, hus 31, telefon 08-123 558 58. NoA måste alltid kontaktas, via telefon eller remiss, före besök.

Vi på PRIMA Neuropsykiatri

Ann_liten

Ann Robertsson, enhetschef
Leg. sjuksköterska
ann.robertsson@prima.se

Magdalena Almgren
Leg. sjuksköterska
magdalena.almgren@prima.se

Sverker Annersand
Leg. läkare, specialist i psykiatri
sverker.annersand@prima.se

Fereshte Bagherpour
Leg. arbetsterapeut
fereshte.bagherpour@prima.se

Marianne Di Schiena
Leg. psykolog
marianne.schiena@prima.se

Louise Frödell
Leg. psykolog
louise.frodell@prima.se

Amanda Klockars
Leg. psykolog
amanda.klockars@prima.se

Maria Kristensen
Leg. läkare, specialist i vuxenpsykiatri
maria.kristensen@prima.se

Maud Palmgren
Leg. psykolog
maud.palmgren@prima.se