Jakobsberg

Prima_Undersidor_42

 

PRIMA Vuxenpsykiatri Jakobsberg

PRIMA Vuxenpsykiatri Jakobsberg ansvarar för den psykiatriska öppenvården för vuxna i kommunerna Järfälla och Upplands-Bro. Personer över 18 år med psykiska problem är välkomna till oss för utredning, diagnosticering och behandling. Du kan komma hit via remiss eller ringa oss för bedömning.

Öppen mottagning hos sjuksköterska för patienter med ADHD
För dig som behandlas med centralstimulerande läkemedel eller Strattera. Uppföljning utan tidsbokning, du kommer bara förbi, anmäler dig och får träffa en sjuksköterska för kontroll av blodtryck, puls, vikt effekt och biverkningar.
Tisdagar 07.45-09.30
Onsdagar 17.00-19.00

Öppettider
Måndag–fredag klockan 08.00–17.00

Besöksadress
Jakobsbergs sjukhus
Birgittavägen 2 A
177 31 Järfälla
Hitta hit
JakobsbergVuxenpsykiatri

Telefon 08-580 043 50
Mejl jakobsberg@prima.se

liljaliten

Vid akut behov av psykiatrisk hjälp och efter kontorstid (vardagar klockan 17.00-22.00, helger klockan 08.00-22.00) kontakta PRIMA Jakobsberg Akut på telefon 08-580 042 00.

Vi på PRIMA Jakobsberg

Maria Lundmark, enhetschef
Leg. läkare, specialist i psykiatri
Telefon 08-580 043 50
maria.lundmark@prima.se

Anna Fahlgren, biträdande enhetschef
Skötare
Telefon 08-580 040 88
anna.fahlgren@prima.se

Degen Abraham
Leg. arbetsterapeut
Telefon 08-580 440 62
degen.abraham@prima.se

Kristin Ardai
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-410 257 48
kristin.ardai@prima.se

Elisabet Danielsson
Leg. sjukgymnast
Telefon 08-580 043 56
elisabeth.danielsson@prima.se

Sara Edström
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 75
sara.edstrom@prima.se

Susanne Eriksson
PTP-psykolog
Telefon 08-580 043 83
susanne.eriksson@prima.se

Emma Evald
Receptionist
Telefon 08-580 043 04
emma.evald@prima.se

Pernilla Fors
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 80
pernilla.fors@prima.se

Naomi Forsberg
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-580 043 77
naomi.forsberg@prima.se

Ariana Ghassemlou
Underläkare
Telefon 08-580 043 50
ariana.ghassemlou@prima.se

Elisabeth Hartmann Ceder
Överläkare
Telefon 08-410 647 13
elisabeth.hartmann-ceder@prima.se

Lena Holmberg-Söderlund
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-580 043 14
lena.soderlund@prima.se

Anders Hägg
Specialistläkare
Telefon 08-580 043 50
anders.hagg@prima.se

Andreas Irwinger
Överläkare
andreas.irwinger@prima.se

Matilda Johansson
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 55
matilda.johansson@prima.se

Sara Johansson-Haavisto
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-410 739 59
sara.johansson-haavisto@prima.se

Ella Kullberg
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 17
ella.kullberg@prima.se

Helena Kyrö
Specialistläkare
Telefon 08-580 043 50
helena.kyro@prima.se

Axel Lönqvist
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 05
axel.lonqvist@prima.se

Odette Mc Intosh
Kurator
Telefon 08-580 043 18
odette.mcintosh@prima.se

Ritva-Liisa Melander
Skötare
Telefon 08-580 043 62
ritva-liisa.melander@prima.se

Anne Mårtensson
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 69
anne.martensson@prima.se

Elena Rospalm
Specialistläkare
Telefon 08-580 043 50
elena.rospalm@prima.se

Alexandra Sass
Specialistläkare
Telefon 08-580 043 50
alexandra.sass@prima.se

Rebecca Ullmark
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-580 043 66
rebecca.stiernspetz@prima.se

Torbjörn Vestberg
Leg. psykolog
Telefon 08-580 043 12
torbjorn.vestberg@prima.se

Jeanette Widell
Medicinsk sekreterare
Telefon 08-580 043 59
jeanette.widell@prima.se

Emma Williamsson
Medicinsk sekreterare
Telefon 08-580 043 53
emma.williamsson@prima.se

Johanna Åkerblad
Leg. sjuksköterska
Telefon 08-580 043 64
johanna.akerblad@prima.se

Tove Åström
Underläkare
Telefon 08-580 043 50
tove.astrom@prima.se

Ebba Davidsson
Leg. sjuksköterska
Föräldraledig