Norrköping

Prima_Undersidor_39

PRIMA Vuxenpsykiatri Norrköping

Nu välkomnar vi personer över 18 år till vår nyöppnade mottagning PRIMA Vuxenpsykiatri Norrköping. Här finns ett team vars mål är att erbjuda den bästa psykiatrin, där patienten verkligen är i centrum. Det märker du genom att det är lätt att få träffa oss och redan vid första mötet gör våra specialister en bedömning för att snabbt erbjuda vidare utredning eller behandling.

Kontakta oss för ett första besök och bedömning. Du kan även be din läkare att skicka en remiss till oss. Som patient betalar du den vanliga patientavgiften och frikort gäller.

Vi arbetar på uppdrag av Region Östergötland och du har tillgång till regionens hela vårdutbud.

Öppettider
Måndag–fredag klockan 08.00–16.30

Besöksadress
Skepparegatan 44
602 45 Norrköping
Hitta hit

Om du har några frågor är du välkommen att prata med din behandlare eller receptionen.

Telefon 011-333 03 10
Fax 011-33 03 13
Mejl norrkoping@prima.se

dahlialiten

För akuta ärenden utanför mottagningens öppettider, kontakta Akutenheten Psykiatriska kliniken i Norrköping på telefon 010-104 22 52.

Vi på PRIMA Norrköping

AndersBerntsson150518Anders Berntsson, vice VD
Verksamhetschef vuxenpsykiatri
Leg. läkare, specialist i vuxenpsykiatri
anders.berntsson@prima.se

Elisabeth HjärneElisabeth Hjärne, t.f. enhetschef
elisabeth.hjarne@prima.se

Lina Liljethörn, biträdande enhetschef
Leg. psykolog
lina.liljethorn@prima.se

Lars-Erik Eriksson
Specialistsjuksköterska i psykiatri
lars-erik.eriksson@prima.se

Anita Frylertz
Medicinsk sekreterare
anita.frylertz@prima.se

Klara Jakobsson
Leg. psykolog
klara.jakobsson@prima.se

Susanne Jansson
Psykiatrisjuksköterska
susanne.jansson@prima.se

Jenny Karlsson
Vårdadministratör
jenny.karlsson@prima.se

Kamila Kontarska-Raurowicz
ST-läkare
kamila.kontarska@prima.se

Helena Kyrö
Leg. läkare, specialist i psykiatri
helena.kyro@prima.se

Elzbieta Larsson
Leg. sjuksköterska
elzbieta.larsson@prima.se

Agnieszka Lesiewicz
Leg. läkare, specialist i psykiatri
agnieszka.lesiewicz@prima.se

Madeleine Naredahl
Kurator
madeleine.naredahl@prima.se

Karin Nöjd
Leg. sjuksköterska
karin.nojd@prima.se

Lars Rehnman
Leg. läkare, specialist i psykiatri
lars.rehnman@prima.se