Norrköping

Prima_Undersidor_39

PRIMA Vuxenpsykiatri Norrköping

Vi välkomnar personer över 18 år till PRIMA Vuxenpsykiatri Norrköping. Här finns ett team som erbjuder modern psykiatri med respektfullt bemötande, professionell bedömning och evidensbaserad behandling i dialog med patient och närstående.

Kontakta oss för ett första besök och bedömning. Du kan anmäla dig via telefon eller fylla i och skicka denna blankett för egenanmälan. Du kan även be din läkare att skicka en remiss till oss. Som patient betalar du den vanliga patientavgiften och frikort gäller.

Vi arbetar på uppdrag av Region Östergötland och du har tillgång till regionens hela vårdutbud.

Öppettider
Måndag–fredag klockan 08.00–16.30

Besöksadress
Skepparegatan 46 (ingång från gården)
602 45 Norrköping
Hitta hit

Om du har några frågor är du välkommen att prata med din behandlare eller receptionen.

Telefon 011-333 03 10
Fax 011-33 03 13
Mejl norrkoping@prima.se

dahlialiten

För akuta ärenden utanför mottagningens öppettider, kontakta Akutenheten Psykiatriska kliniken i Norrköping på telefon 010-104 22 52.

Vi på PRIMA Norrköping

AndersBerntsson150518Anders Berntsson, vice VD
Verksamhetschef vuxenpsykiatri
Leg. läkare, specialist i vuxenpsykiatri
anders.berntsson@prima.se

Elisabeth HjärneElisabeth Hjärne, t.f. enhetschef
elisabeth.hjarne@prima.se

Lina Liljethörn, biträdande enhetschef
Leg. psykolog
lina.liljethorn@prima.se

Lars-Erik Eriksson
Specialistsjuksköterska i psykiatri
lars-erik.eriksson@prima.se

Anita Frylertz
Medicinsk sekreterare
anita.frylertz@prima.se

Sonny Höglund
PTP-psykolog
sonny.hoglund@prima.se

Klara Jakobsson
Leg. psykolog
klara.jakobsson@prima.se

Susanne Jansson
Psykiatrisjuksköterska
susanne.jansson@prima.se

Jenny Karlsson
Vårdadministratör
jenny.karlsson@prima.se

Kamila Kontarska-Raurowicz
ST-läkare
kamila.kontarska@prima.se

Helena Kyrö
Leg. läkare, specialist i psykiatri
helena.kyro@prima.se

Elzbieta Larsson
Leg. sjuksköterska
elzbieta.larsson@prima.se

Agnieszka Lesiewicz
Leg. läkare, specialist i psykiatri
agnieszka.lesiewicz@prima.se

Anna Levin Smeds
Leg. arbetsterapeut
anna.levin-smeds@prima.se

Karin Nöjd
Leg. sjuksköterska
karin.nojd@prima.se

Ulla-Britt Sjöstrand-Larsson
Medicinsk sekreterare
ulla-britt.sjostrand-larsson@prima.se